Zahradní slavnost

Ve dnech 1. 6. a 2. 6. 2023 se na zahradě naší školy a částečně i v tělocvičně uskutečnila již tradiční „Zahradní slavnost“. Tuto krásnou akci nachystaly paní učitelky společně se žáky střední školy praktické a žáky třídy 4. A a 7. A. Pro malé i velké návštěvníky bylo připraveno osm soutěžních stanovišť, na kterých si dospělí i děti mohli vyzkoušet svou šikovnost ve vázání uzlů a hodu balónků, zaskákat si v pytli, proběhnout opičí dráhou, poslepu ochutnávat a rozpoznávat různé druhy ovoce a zeleniny, ověřit si své znalosti léčivých bylinek a mnoho dalšího.

První den si přišly zasoutěžit děti z 1. stupně naší školy. Druhý den k nám zavítala dokonce MŠ ze Starého Města, žáci ze ZŠ Šumavská v Šumperku a jako každý rok i děti z naší mateřské školy. Jako dárek si všichni mohli odnést pytlíček plný voňavých bylinek.

Na žádné správné slavnosti nesmí chybět pohoštění, proto i zde byly pro návštěvníky k dispozici dobroty, které připravili žáci střední školy.

Počasí nám přálo a akci jsme si všichni báječně užili.