Oceněný žák naší školy – Lukáš Čermák

V sobotu 15. 4. proběhlo v šumperském divadle slavnostní předávání Cen města Šumperka za rok 2022. Jsme nesmírně hrdí, že letos byl jedním z oceněných i žák naší střední školy Lukáš Čermák, který tuto prestižní cenu získal za své výborné výkony v plavání. Lukáš závodně plave již od dvanácti let a loni se stal několikanásobným mistrem České republiky v plavání osob s mentálním hendikepem.

V pondělí 17. 4. jsme proto s Lukášem uspořádali v hale naší školy besedu, během které se snažil ostatním žákům i vyučujícím přiblížit, jaké úsilí stojí za jeho úspěchy a co všechno musí obětovat pro to, aby mohl vítězit. Lukáš velmi ochotně odpovídal na všechny záludné dotazy a nebál se ukázat své cenné medaile i onu prestižní Cenu města.

Lukášovi gratulujeme a přejeme ostatním žákům, které třeba Lukáš inspiroval, aby se jim také podařilo uspět a vyniknout v tom, co je jejich silnou stránkou.