Akce Tři dny pro přírodu

Ve dnech 11. – 13. května proběhla na naší škole tradiční ekologická akce Tři dny pro přírodu. Zaměřila se nejen na žáky naší školy, ale zavítaly k nám i školy a školky z blízkého okolí.

Na školní zahradě si všichni zúčastnění mohli prohlédnout naučnou stezku a altánek s výstavou výtvarných prací, které naši žáci vytvořili v průběhu celého školního roku. A protože se naše škola dlouhodobě věnuje ekologické výchově, nesměly chybět ani výtvory z recyklovaných či přírodních materiálů.

V tělocvičně, která se proměnila v místo plné her, zábavy i poučení, se žáci věnovali tématům „les“, „rybník“ či „ochrana přírody“. Na jednotlivých stanovištích na ně čekali žáci naší střední školy, kteří se snažili společně se svými učiteli zasvětit děti do tajů přírody. Děti si mohly vyzkoušet lovení ryb z rybníčku, poznávání rostlin, hub a živočichů, skládání puzzle s tématy ptáků, třídění odpadků či poznávání ovoce a zeleniny podle chuti. Na závěr je čekala tvořivá dílnička, kde si vyrobily voňavý bylinkový pytlíček.

Akce proběhla v příjemné přátelské atmosféře a děti i dospělí se s námi loučili s příslibem další návštěvy zase za rok.