Mikulášská nadílka na Hanácké

Na mikulášskou nadílku na naší škole se připravujeme již několik dní dopředu. Žáci s nadšením kreslí obrázky a vyrábějí postavičky Mikuláše, anděla či čerta, které řadu dní zdobí prostory naší školy a seznamují se s příběhem biskupa Mikuláše. V letošním roce do naší školy zavítal Mikuláš s čerty a anděly v pondělí 5. 12. v podobě žáků 8. B, kteří si letos poprvé připravili nadílku také pro děti z mateřské školy na ulici Třebízského. I když čerti byli v přesile, děti se jich nezalekly a zarecitovaly nebo zazpívaly Mikuláši básničku či písničku, za kterou si právem zasloužily malou sladkost, balíček plný vitamínů a mikulášské omalovánky s labyrintem či hlavolamy. Hříšníci, které Mikuláš přečetl z Knihy hříchů, byli obdarováni místo perníkem „pekelným bonbónem“, tedy kouskem uhlí se slibem, že se do příštího roku polepší.