ČAJOVNA

Jak už název napovídá, zorganizovali žáci v hale školy malou čajovnu. Tedy místo, kde se ostatní žáci mohli na chvíli posadit, odpočinout si, zaposlouchat se do příjemné hudby a samozřejmě také ochutnat dobrý čaj podle svého výběru. Zkrátka, jednalo se o místo jako stvořené pro relaxaci! Hlavními organizátory akce byli členové ekotýmu školy, a také žáci střední školy, kteří v čajovně obsluhovali. Mohli si tak v praxi vyzkoušet dovednosti, které si osvojili v předmětu Příprava pokrmů. Kromě čaje bylo pro hosty čajovny nachystáno také malé občerstvení. K jeho přípravě byly použity u nás asi nejoblíbenější podzimní plody – jablka. Kromě tradičního jablečného závinu mohli hosté ochutnat i jablečné řezy, perník nebo košíčky a osvěžit se jablečným moštem. Kromě odpočinku nabídla čajovna také zábavu a poučení. Menší návštěvníci čajovny se dozvěděli, jak Křemílek s Vochomůrkou vařili šípkový čaj. Ti větší zjistili, odkud vlastně čaj pochází, a jaká je jeho historie. Jablky provoněná čajovna zlepšila v sychravém podzimním počasí náladu všem jejím návštěvníkům i organizátorům. Jistě proto nebyla poslední.