Akce Tři dny pro přírodu – červen 2011

Ve dnech 15.-17. 6. 2011 proběhla v naší škole akce Tři dny pro přírodu.  Součástí této akce bylo dne 16. 6. 2011 slavnostní otevření školní zahrady za přítomnosti zastupitelstva MÚ Šumperk a široké veřejnosti. Na školní zahradě byla vybudována naučná stezka, která by měla sloužit nejen žákům naší školy, ale i jejím návštěvníkům z řad veřejnosti. Akce dále probíhala v prostorách tělocvičny školy, kde byla pro žáky přichystána stanoviště s plněním úkolů na téma „ekosystémy“. Jedno stanoviště bylo zároveň ekostánkem – zabývalo se projektem Ekoškola, do kterého jsme se minulý školní rok jako škola začlenili.  Na organizaci celé akce se podíleli nejen pedagogové školy, ale i žáci třídy 7.A.  Dne 17. 6. 2011 se akce zúčastnili i pozvaní pedagogové a žáci 4. ZŠ Šumperk, 5. ZŠ Šumperk a 6. ZŠ Šumperk. Celá akce se setkala z řad žáků i dospělých s velkým ohlasem a tak plánujeme obdobnou akci i v dalším školním roce.

Výtvarná soutěž „Ekosystémy“

V rámci akce Tři dny pro přírodu proběhla i školní výtvarná soutěž na téma Ekosystémy.
Práce žáků byly vystaveny a vyhodnoceny ve dnech 15.–17.6.2011 v tělocvičně školy.
Výsledky výtvarné soutěže:
1. místo – třída 5.B
Za kolektivní práci „Přítel les“
2. místo – třída 1.A
Za kolektivní práci „V lese“
3. místo – třída 3.A
Za kolektivní práci „Rybník“
4. místo – třída 2.A
Za kolektivní práci „Na poli“
5. místo – třída 6.B a 6.C
Za kolektivní práci „Život na louce“

Ocenění za originální zpracování: