… a čerti se jen rojili …

Před večerní nadílkou, která téměř každého čekala doma, se konala i Mikulášská nadílka u nás ve škole. Tradiční nadílku pro žáky 1. stupně připravili v prostorách školní tělocvičny žáci 7. B. Tělocvičnu vyzdobili obrázky čertů, andělů a Mikulášů, které nakreslili žáci naší školy. I když čerti byli v letošním roce v přesile, nechyběli ani andělé a hodný Mikuláš, který četl z Knihy hříchů, kdo nejvíc zlobil, neplnil si své školní povinnosti a zaspával. Hříšníci se museli pro tentokrát spokojit s balíčkem plným vitamínů, tedy ovocem, namísto chutného čokoládového lízátka a slíbit, že se v příštím roce polepší. Nechyběly ani malé dárečky v podobě mikulášských omalovánek, křížovek a hlavolamů. Každá třída pak zazpívala Mikuláši pěknou vánoční koledu nebo zarecitovala básničku, za kterou byla právem pochválena.